Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy
Wtorek, 25 lipca 2017
Licznik odwiedzin:

Aktualności


21 stycznia, w Dzień Babci, orkiestra zagrała Koncert Noworoczny dla rodziców orkiestrantów oraz sympatyków orkiestry. W tym roku, po raz pierwszy, koncert odbył się na sali koncertowej Akademii Muzycznej na ul. Staszica 3. Sala była wypełniona po brzegi, przybyło ponad 170 gości. Podczas koncertu pierwszy raz zaprezentowali się uczniowe klas pierwszych, którzy dopiero od września poznają tajniki gry na instrumentach. Orkiestra zagrała wiele utworów, m.in. świąteczne takie jak: Let it snow, Z Kopyta Kulig Rwie czy wielkie hity All I Want For Christmas Is You i Last Christmas. Piękne utwory świąteczne były przeplatane rozrywkowymi - Theme from New York czy Take on Me oraz konkursowymi Star Wars, Highlights from Polish. Kilku orksietrantów zaprezentowało się również solo - w Seitensprunge zagrali puzoniści Marcin Wankiewicz, Jarosław Lewandowski oraz Dawid Dojczman, w Moon River - Dominik Haliniak, w Nessun Dorma - Wojciech Grzelczak. Pod koniec można było posłuchać brawurowego wykonania Bartłomieja Jakubika utworu Circus Renz na zabytkowym ksylofonie. Koncert tradycyjnie zakończył się Marszem Radetzkiego. Publiczność podziękowała owacjami na stojąco. To był wspaniały koncert, z rewelacyjną energią, a co najważniejsze ze wspaniałym odbiorem publiczności.


2 stycznia 2017r. odbył się Koncert Noworoczny dla uczniów naszej szkoły, pracowników i zaproszonych gości. Oto jeden z utworów, w którym możemy usłyszeć melodie z wielkiego hitu kinowego "Gwiezdne Wojny":

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w galerii szkolnej.

10 grudnia więliśmy udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie. Zdobyliśmy na nim Grand Prix, a nasz solista - Bartek Jakubik, który rewelacyjnie zagrał na zabytkowym ksylofonie utwór Circus Renz otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez jury.
Zapraszamy do przeczytania artykułu o wąbrzeskim konkursie: kliknij tutaj
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na profilu orkiestry na Facebooku.

Niedawno świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości.Z tej okazji miasto Bydgoszcz zorganizowało wiele atracji. Nasza orkiestra wykonywała utwory patriotyczne razem z chórami z PZChiO i grając maszerowała razem z ułanami.


21 października odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. W bardzo okrojonym składzie zagraliśmy dwa utwory sławnych kompozytorów podczas przedstawienia zorganizowanego przez naszą germanistkę mgr Małgorzatę Lutowską - "Marsz Radetzky'ego" (niem. Der Radetzky-Marsch) skomponowany przez Johanna Straussa oraz "Oda do radości" (niem. An die Freude) autorstwa Ludwiga van Beethovena.
Fot. Krzysztof Trybuszewski


Jak co roku, zaktualizowaliśmy listę orkiestrantów. Część osób już zakończyła przygodę z naszą orkiestrą - dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wspólnie tworzoną muzykę, mamy nadzieję, że z uśmiechem będziecie wspominać orkiestrę :D Są też nowe osoby - witamy i cieszymy się, że dołączyliście ;) Jest ktoś jeszcze chętny znaleźć się w naszych szeregach?

Inauguracja Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, 27 września, Stadion ZawiszyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.

Zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook, gdzie będziemy zamieszczać informacje i zdjęcia z koncertów.
Fot. Monika Baranowska10 maja odwiedziła nas pani Ewa Dąbrowaska, redaktor radia PiK, która przygotowuje słownik muzyczny. Jak można przeczytać na stronie Radia PiK:

Muzyczny alfabet, którego zawartość wypełniają terminy muzyczne i ich definicje. Instrumentaliści, wokaliści, tancerze, artyści, ludzie kultury objaśniają techniczne zawiłości swojej profesji. Wyjaśniają znaczenia określeń muzycznych, wprowadzają w świat klasyki i rozrywki, pomagają odnaleźć się w muzycznej branży.

Tym razem tematem miały być orkiestry dęte. W nagraniu wzięli udział kapelmistrz Krzysztof Beszczyński oraz Aldona Brzezińska (flecistka) i Marcin Grzybek (perkusista). A w tle oczywiście słychać całą orkiestrę.

A oto efekt:

Informacje dla orkiestrantów znajdują się tutaj.

(c) 2009 by M.W.              Strona głównaKontakt