Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Licznik odwiedzin:

Aktualności


Jak co roku braliśmy udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. W kategorii orkiestr dużych wygraliśmy
II miejsce za koncert estradowy oraz
II miesjce za musztrę paradną!

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie można poczytać artykuły i obejrzeć galerie ze zdjęciami z całego Festiwalu2 czerwca wzięliśmy udział w Wojewódzkim Konkursie Orkiestr Dętych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Mogilnie.
Zdobyliśmy I miejsce!
Więcej zdjęć można obejrzeć w fotorelacji pod tym linkiem.Od wielu lat współpracujemy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Jak prawie co roku gramy koncert podczas którego mamy innego dyrygenta. P. Krzysztofa Beszczyńskiego zastępują studenci, dla których jest to jeden z końcowych egzaminów dyplomowych.
fot. K. Beszczyński


Zostaliśmy wyróżnieni i nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Jednocześnie otrzymaliśmy tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej.
fot. W. Świtalski


14 pażdziernika zagraliśmy koncert, który mozna obejrzeć pod poniższym linkiem:
LINKWitamy kolejny rok szkolny :)
Fot. M. Baranowska


No i koniec... Koniec roku szkolnego :)
Do zobaczenia we wrześniu! Udanych wakacji!
Fot. K. Beszczyński


W ostatni weekend braliśmy udział w 45. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. W festiwalu brało udział osiem orkiestr z całej Polski. W piątkowe popołudnie zaprezentowaliśmy cztery utwory: obowiązkowy utwór “Wszystko czego dziś chcę” z repertuaru Izabeli Trojanowskiej, Star Wars, Andromeda oraz rewelacyjny utwór, w którym solo na ksylofonie zagrał Bartek Jakubik. Wieczorem na płycie inowrocławskiego Rynku orkiestry zaprezentowały musztrę paradną, którą można obejrzeć poniżej:

W sobotę odbył się w Teatrze Miejskim koncert nocny z udziałem Izabeli Trojanowskiej, która wraz z wszystkimi orkiestrami wykonała utwór “Wszystko czego dziś chcę”. Obejrzeć film i zdjęcia można w poniższym artykule
Warto przeczytać
Festiwal zakończył się koncertem galowym w Solankach. Nasza orkiestra zdobyła dwie nagrody:
II miejsce za koncert estradowy oraz
III miejsce za musztrę paradną w kategorii orkiestr dużych.11 czerwca wzięliśmy udział w projekcie Rebel Babel na Wyspie Młyńskiej. Na profilu orkiestry na Facebooku można obejrzeć krótki filmik nakręcony przez ucznia naszej szkoły


21 stycznia, w Dzień Babci, orkiestra zagrała Koncert Noworoczny dla rodziców orkiestrantów oraz sympatyków orkiestry. W tym roku, po raz pierwszy, koncert odbył się na sali koncertowej Akademii Muzycznej na ul. Staszica 3. Sala była wypełniona po brzegi, przybyło ponad 170 gości. Podczas koncertu pierwszy raz zaprezentowali się uczniowe klas pierwszych, którzy dopiero od września poznają tajniki gry na instrumentach. Orkiestra zagrała wiele utworów, m.in. świąteczne takie jak: Let it snow, Z Kopyta Kulig Rwie czy wielkie hity All I Want For Christmas Is You i Last Christmas. Piękne utwory świąteczne były przeplatane rozrywkowymi - Theme from New York czy Take on Me oraz konkursowymi Star Wars, Highlights from Polish. Kilku orksietrantów zaprezentowało się również solo - w Seitensprunge zagrali puzoniści Marcin Wankiewicz, Jarosław Lewandowski oraz Dawid Dojczman, w Moon River - Dominik Haliniak, w Nessun Dorma - Wojciech Grzelczak. Pod koniec można było posłuchać brawurowego wykonania Bartłomieja Jakubika utworu Circus Renz na zabytkowym ksylofonie. Koncert tradycyjnie zakończył się Marszem Radetzkiego. Publiczność podziękowała owacjami na stojąco. To był wspaniały koncert, z rewelacyjną energią, a co najważniejsze ze wspaniałym odbiorem publiczności.


2 stycznia 2017r. odbył się Koncert Noworoczny dla uczniów naszej szkoły, pracowników i zaproszonych gości. Oto jeden z utworów, w którym możemy usłyszeć melodie z wielkiego hitu kinowego "Gwiezdne Wojny":

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w galerii szkolnej.

10 grudnia więliśmy udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie. Zdobyliśmy na nim Grand Prix, a nasz solista - Bartek Jakubik, który rewelacyjnie zagrał na zabytkowym ksylofonie utwór Circus Renz otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez jury.
Zapraszamy do przeczytania artykułu o wąbrzeskim konkursie: kliknij tutaj
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na profilu orkiestry na Facebooku.

21 października odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. W bardzo okrojonym składzie zagraliśmy dwa utwory sławnych kompozytorów podczas przedstawienia zorganizowanego przez naszą germanistkę mgr Małgorzatę Lutowską - "Marsz Radetzky'ego" (niem. Der Radetzky-Marsch) skomponowany przez Johanna Straussa oraz "Oda do radości" (niem. An die Freude) autorstwa Ludwiga van Beethovena.
Fot. Krzysztof Trybuszewski
10 maja odwiedziła nas pani Ewa Dąbrowaska, redaktor radia PiK, która przygotowuje słownik muzyczny. Jak można przeczytać na stronie Radia PiK:

Muzyczny alfabet, którego zawartość wypełniają terminy muzyczne i ich definicje. Instrumentaliści, wokaliści, tancerze, artyści, ludzie kultury objaśniają techniczne zawiłości swojej profesji. Wyjaśniają znaczenia określeń muzycznych, wprowadzają w świat klasyki i rozrywki, pomagają odnaleźć się w muzycznej branży.

Tym razem tematem miały być orkiestry dęte. W nagraniu wzięli udział kapelmistrz Krzysztof Beszczyński oraz Aldona Brzezińska (flecistka) i Marcin Grzybek (perkusista). A w tle oczywiście słychać całą orkiestrę.

A oto efekt:

(c) 2009 by M.W.              Strona głównaKontakt