Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy
Niedziela, 22 stycznia 2017
Licznik odwiedzin:

Aktualności


2 stycznia 2017r. odbył się Koncert Noworoczny dla uczniów naszej szkoły, pracowników i zaproszonych gości. Oto jeden z utworów, w którym możemy usłyszeć melodie z wielkiego hitu kinowego "Gwiezdne Wojny":

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w galerii szkolnej.

10 grudnia więliśmy udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie. Zdobyliśmy na nim Grand Prix, a nasz solista - Bartek Jakubik, który rewelacyjnie zagrał na zabytkowym ksylofonie utwór Circus Renz otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez jury.
Zapraszamy do przeczytania artykułu o wąbrzeskim konkursie: kliknij tutaj
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na profilu orkiestry na Facebooku.

Niedawno świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości.Z tej okazji miasto Bydgoszcz zorganizowało wiele atracji. Nasza orkiestra wykonywała utwory patriotyczne razem z chórami z PZChiO i grając maszerowała razem z ułanami.


21 października odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. W bardzo okrojonym składzie zagraliśmy dwa utwory sławnych kompozytorów podczas przedstawienia zorganizowanego przez naszą germanistkę mgr Małgorzatę Lutowską - "Marsz Radetzky'ego" (niem. Der Radetzky-Marsch) skomponowany przez Johanna Straussa oraz "Oda do radości" (niem. An die Freude) autorstwa Ludwiga van Beethovena.
Fot. Krzysztof Trybuszewski


Jak co roku, zaktualizowaliśmy listę orkiestrantów. Część osób już zakończyła przygodę z naszą orkiestrą - dziękujemy za wspólnie spędzony czas, wspólnie tworzoną muzykę, mamy nadzieję, że z uśmiechem będziecie wspominać orkiestrę :D Są też nowe osoby - witamy i cieszymy się, że dołączyliście ;) Jest ktoś jeszcze chętny znaleźć się w naszych szeregach?

Inauguracja Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży, 27 września, Stadion ZawiszyRozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.

Zapraszamy na naszą stronę na portalu Facebook, gdzie będziemy zamieszczać informacje i zdjęcia z koncertów.
Fot. Monika Baranowska10 maja odwiedziła nas pani Ewa Dąbrowaska, redaktor radia PiK, która przygotowuje słownik muzyczny. Jak można przeczytać na stronie Radia PiK:

Muzyczny alfabet, którego zawartość wypełniają terminy muzyczne i ich definicje. Instrumentaliści, wokaliści, tancerze, artyści, ludzie kultury objaśniają techniczne zawiłości swojej profesji. Wyjaśniają znaczenia określeń muzycznych, wprowadzają w świat klasyki i rozrywki, pomagają odnaleźć się w muzycznej branży.

Tym razem tematem miały być orkiestry dęte. W nagraniu wzięli udział kapelmistrz Krzysztof Beszczyński oraz Aldona Brzezińska (flecistka) i Marcin Grzybek (perkusista). A w tle oczywiście słychać całą orkiestrę.

A oto efekt:

Informacje dla orkiestrantów znajdują się tutaj.

(c) 2009 by M.W.              Strona głównaKontakt